Dershane Ankara olarak burada size verimli ve tam öğrenmenin iyi mi gerçekleşeceğinden bahsedeceğim. Hataları iyi mi sıfıra indirebiliriz, konuları hatasız iyi mi öğrenebiliriz; bu mevzu ile ilgili bir şeyler yazacağım. (Sıfırlama Tekniği) Sınavlara hazırlık süreci, çok yorucu ve can sıkandır. Eğer belli derslerden sınav formatına (YGS-LYS-KPSS) uygun hazırlanmazsanız, zorluk çekersiniz. Şimdiye kadar, imtihan formatına uygun hazırlanmadık mı dediğinizi duyar gibiyim. Anlatacaklarımı okuduktan sonra bana hak vereceksiniz inanırım.Önce şunu söyleyeyim; hususi içerikli herhangi bir dersin (biyoloji, tarih ve coğrafya şeklinde) ÖSS seçiminde gelen soruları dersin tüm bunların sual meydana getirecek şekilde sorulmuyor mu sınavlarda?Doğrusu; bir tarih veya biyoloji sorusunu yapabilmek için, biyoloji veya tarih müfredatının tamamını bilmeniz gerekmiyor mu?
Evet dediğinizi duyar gibiyim.

Peki, eğer böyleyse sizin bir shususi dersin tamamını, aynı anda bilmeniz gerekiyor soru yapabilmek için…

Bunu su anda uyguladığınız programda yapabiliyor musunuz, tabii ki hayır. Konuları 9-10 aya yayarak öğreniyorsunuz. Peki bir romanı 9-10 aya yayarak okumaya çalışırsanız, bir şey anlayabilir misiniz?

Kopukluk olur değil mi ? Peki dershanelerde konuları bu kadar süreye yayıp bitirmiyor musunuz? Ondan sonra sürekli konu öğreniyorum ama puanım bir türlü istediğim oranda artmıyor diyorsunuz.