Aylık arşivŞubat 2017

ileadmin

Dershane Ankara

Dershane Ankara olarak burada size verimli ve tam öğrenmenin iyi mi gerçekleşeceğinden bahsedeceğim. Hataları iyi mi sıfıra indirebiliriz, konuları hatasız iyi mi öğrenebiliriz; bu mevzu ile ilgili bir şeyler yazacağım. (Sıfırlama Tekniği) Sınavlara hazırlık süreci, çok yorucu ve can sıkandır. Eğer belli derslerden sınav formatına (YGS-LYS-KPSS) uygun hazırlanmazsanız, zorluk çekersiniz. Şimdiye kadar, imtihan formatına uygun hazırlanmadık mı dediğinizi duyar gibiyim. Anlatacaklarımı okuduktan sonra bana hak vereceksiniz inanırım.Önce şunu söyleyeyim; hususi içerikli herhangi bir dersin (biyoloji, tarih ve coğrafya şeklinde) ÖSS seçiminde gelen soruları dersin tüm bunların sual meydana getirecek şekilde sorulmuyor mu sınavlarda?Doğrusu; bir tarih veya biyoloji sorusunu yapabilmek için, biyoloji veya tarih müfredatının tamamını bilmeniz gerekmiyor mu?
Evet dediğinizi duyar gibiyim.

Peki, eğer böyleyse sizin bir shususi dersin tamamını, aynı anda bilmeniz gerekiyor soru yapabilmek için…

Bunu su anda uyguladığınız programda yapabiliyor musunuz, tabii ki hayır. Konuları 9-10 aya yayarak öğreniyorsunuz. Peki bir romanı 9-10 aya yayarak okumaya çalışırsanız, bir şey anlayabilir misiniz?

Kopukluk olur değil mi ? Peki dershanelerde konuları bu kadar süreye yayıp bitirmiyor musunuz? Ondan sonra sürekli konu öğreniyorum ama puanım bir türlü istediğim oranda artmıyor diyorsunuz.

ileadmin

Kızılay Dershane

Türkiye’de eğitim kalitesinin düştüğü sırada Kızılay Dershanesi hızla açılmaya başladı.Butik Dershaneler diğer dershanelere göre daha kaliteli ve garantili eğitim veren kurumlardır.Butik Dershanelerin diğer dershanelerden farkı 6 – 8 kişilik sınıflarda eğitim almasının yanında istediği anda istedigi kadar rehberlik eğitimi alabilmesidir. Bununla birlikte velinin düzenli olarak bilgilendirilmesi ve başarı oranının %100 yakın olmasıdır.

Kızılay Dershane ile düzgüsel Dershane Farkı

6-8 Kişilik Sınıflar
Tam Gün öğrenimKaliteli eğitimEğitim KoçsevinciBranşlarında Deneyimli Öğretmenler
Anlaşılmayan konularda tekrar
Okul Sınavları Öncesi Okula Yönelik destekdeneme ve mevzu Tarama Sınavları
Öğrenci Özel Danışmanlar
Sınırsız Etüd
Anne ve Baba KoçluğuVerimli Ders Çalışma Teknikleri
kontrol Teknikleri

ileadmin

Butik Dershanelerin Koçluk Destekli Programları

Öğrencilere keyifli ve profesyonel bir ders ortamı sunarak rahatlık içinde başarıya ulaşmalarını sağlar. Alanında uzman eğitimci ekibi, profesyonel yönetim anlayışı ve stresten uzak ortamı ile fark yaratan Ankara Dershanesi; öğrenciler için artı kıymet olmayı sürdürmektedir. Koçluk programı kapsamında haftalık sınırsız etüt imkanı ve özel ders programları haricinde 28 saat ders gerçekleştirilir. Deneme sınavları düzenli olarak yapılır ve çıkan sonuçlara göre öğrencinin bulunduğu seviye tespit edilir. Bu düzey bağlamında öğrencinin eksiklikleri tamamlanır ve en önemlisi de var olan detayları verimli şekilde pekiştirilir. Öğrenci koçları öğrencilerle birebir ilgilenerek, hatalarını etkin doğrulara çevirmeyi gösterir. Bu sayede öğrenci anlamakta kuvvetlik çektiği mevzular veya çözmekte zorlandığı sorular ile ilgili olarak yanında ustalaşmış bir destek bulur. Birebir etüt ile ders alan öğrencinin dikkat eksikliği giderilir ve daha ergonomik bir ders çalışma alışkanlığı kazanmıştır.
Ankara Dershanesi; köklü birikimleri ve ustalaşmış eğitimcileri ile hızlı bir ivme eline geçirmiştir. Koçluk programı çerçevesinde öğretmenler öğrencilerin başarılarını sürdürmek için çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir. Ödev gözetimi, koordine şekilde ders çalışma anlayışı ve benzersiz test çözümleri sayesinde öğrenci sınava en iyi şekilde hazırlanmış olur. Böylece velilere de bu başarı yolculuğunda derin bir nefes almak kalır…

ileadmin

Öğrenci Koçluğu Ankara

Geleceğin doğru ve kaliteli şekillenmesi için eğitimli bireylere ihtiyacı var…Peki bireylerin bugün neye ihtiyacı var? Normal olarak doğru, öğrenme odaklı ve dizgesel bir çalışma pratiğine! Dershane Ankara; teknolojik faktörler ve dış etkenler sebebi ile konsantrasyon güçlüğü yaşayan öğrencilerin imdadına yetişiyor. Öğrenci Koçluk sistemi yardımıyla ezberlemeyi değil bilgiyi aşılayarak, çalışma alışkanlıklarına yeni bir şekil veriyor. Müessese merkezinde gerçekleştirilen programlar ve okul öncesi ders çalışma kamplarında öğrenciler ders çalışma yöntemlerinin altın sırlarını öğreniyor. Ders çalışma alışkanlığı olmayan öğrencilere günde 6-7 saat ders çalışma alışkanlığı kazanmıştırrılması için profesyonel çalışmalar gerçekleştiriliyor. Dershane Ankara; öğrenci koçluk sisteminde uzman mentörler tarafından uzaktan yönlendirmeyle de hizmet sağlayabiliyor. Böylece öğrenciler müessese merkezinde olduğu benzer biçimde evlerindeki çalışma odalarında da öğrenme sürecini aralıksız devam ettiriyor. Bu programlar yaz döneminde veya yıl içinde öğrencinin uygun olduğu gün ve saatlerde gerçekleştirilir. Böylece öğrencilerin vakit ve çalışma uyumu yaratılarak, motivasyonları üst seviyede tutulur.Eğitimde mükemmeliyeti esas alan Dershane Ankara; öğrencilere çalışma odası yönetimi, düzenli çalışma alışkanlığı ve yalnız çalışmada yüksek performans sağlama şeklinde beceriler kazanmıştır. Bünyesindeki uzman öğretim görevlileri ve idareci kadrosu ile, başarı konusunda en verimli rotayı çizerek öğrencileri başarıya taşır. Seçkin eğitim anlayışı ve ustalaşmış ekibi ile ezbere dayalı anlayışın ötesine geçen Dershane Ankara; koçluk sistemi yardımıyla sorgulayan, araştıran ve donanım sahibi olan bireylerin yolunu aydınlatır.